• דיקור סיני

  דיקור סיני הינו השיטה הוותיקה והמצליחה
  ביותר ברפואה המשלימה

  המשך לקרוא
 • טווינא

  ה טווינא הינה פזיותרפיה סינית, אשר נותנת מענה לכל בעיה אורטופדית, דרך מצויינת להפטר מכאבים אוררטופדים.

  המשך לקרוא
 • צמחי מרפא סיניים

  צמחי מרפא סיניים הינם צמחים מן הטבע, כי אפשר לטפל בגוף בעזרת רכיבים טבעיים מהצומח

  המשך לקרוא
 • שיאצו

  שיאצו הינה שיטת טיפול מגע נפוצה בעולם אשר משלבת ריפוי עם הנאה.

  המשך לקרוא
 • חדר מלח

  חדר מלח הינו כלי טיפול הקיים כבר מאות שנים. את מכרות המלח אפשר למצוא במזרח אירופה בעומקים של עד 300 מטר מתחת לפני האדמה.

  המשך לקרוא

השקפת עולם על אימון נכון במסגרת הסדנה במרכז הנכון לרזון

אימון פונקציונל (על עיקרון אדם הקדמון)
כל אדם שמוצא לנכון לשפר את יכולות התנועה שלו, למנוע ולמזער פציעות-רצוי שיעסוק בפעילות גופנית כזו או אחרת.
ניתן לקחת תנועות פשוטות שמתאימות כמעט לכל אדם ובהחלט ניתן ליצור אימון גופני איכותי, אימון פונקציונלי- שישרת את מטרת המתאמן וישפר את יכולותיו התנועתיות!
אימון פונקציונלי? מזה?
מבחינתנו אימון גופני-זה לשים נעליים ולצאת לרוץ או לשים משקולת על מוט ולהרים כמה שיותר כבד וכמה שיותר פעמים ולהראות ולהרגיש טוב עם עצמנו.
אך אם יורדים לעובי הקורה מגלים עולם חדש ומרתק, מכונה חכמה ומערכת משוכללת שאחראית על כל הסיפור התנועתי והלא סתמי הזה. כאשר אנו מדברים על אימון פונקציונלי אנו למעשה מדברים על אימון שמשרת מטרה מסוימת, ממלא אחר פונקציה נדרשת.
מה הם בעצם הצרכים הפיזיולוגים שלנו? מהי למעשה אותה הפונקציה? האם כל אחד בכלל זקוק לאימון גופני? האם מתאים לכולם או רק לספורטאים?
גוף האדם הוא שרשרת של חוליות שעל על כל אלה אחראית מערכת העצבים המרכזית וכאשר ישנה פגיעה בחוליה אחת בגוף, התקלה כנראה תבוא לידי ביטוי במקום אחר בשרשרת ולכן כאשר אנחנו מתאמנים, אנו שואפים לאמן את כל חלקי הגוף במישורי תנועה שונים וליצור הפעלה של מספר קבוצות שרירים בו זמנית תוך שמירה על יציבות-שמירה על מרכז הכובד בתוך בסיס התמיכה.
כשאנו מדברים על תנועות יומיומיות אנחנו למעשה משנים מנחים, אנו צריכים לייצב את עמוד השדרה ולשמור על מרכז הכובד בעת שינוי מנח כדי שלא ניפול בשעה שנרצה להרים יד או רגל ורק לאחר מכן לבצע את הנדרש מאתנו- להרים, למשוך, לדחוף או כל פעולה אחרת.
תפקיד מערכת העצבים המרכזית הוא בראש ובראשונה לשמור על הגוף שלא ניפצע, היא צריכה לבצע סינכרון, תיאום ,כיווץ צד אחד, הרפייה של הצד השני כדי שנוכל לשמר את היציבות ולא ליפול ולהיפצע.
אז מהי למעשה הפונקציונליות הגופנית?
כאשר מדברים על תנועה, אנו מסתכלים אחורה לתקופת האדם הקדמון ומגלים שהוא היה עסוק בפעולות הישרדות, אותן פעולות דרשו ממנו תבניות תנועה מסויימות כדי שיוכל לצוד, לברוח, לזרוק, לקפוץ, לטפס וכדומה..
עם הקידמה וההתפתחות רובנו כבר לא צריכים לברוח על חיינו או לצוד בעצמנו את המזון שלנו אך בהחלט זקוקים ליכולת תנועתית כדי לתפקד.
כאשר אנו יושבים וקמים מהכיסא, עוברים משכיבה לעמידה, מושכים או דוחפים, מתכופפים או מרימים, כל אלה הן תנועות אותן נדרש כל אדם לבצע בחייו בין עם הוא ספורטאי או אדם מן היישוב.
כאשר מדברים על אימון פונקציונלי שמשרת את חיי היומיום של האדם אנחנו בעצם מדברים על 7 תנועות מרכזיות:
1) squat- שפיפה
2) Bend-כפיפה
3) Push- משיכה
4) Pull- דחיפה
5) Twist- רוטציה
6) Lunge- פסיעה
7) Walk/run- הליכה /ריצה
הרעיון באימון פונקציונלי הוא ליצור מתוך אותן תנועות, אימון תנועתי רחב ככל הניתן שישכלל את מערכות הגוף, החל ממערכת העצבים ועד השרירים המייצבים והשרירים הדינמיים.
מתאים לכולם או רק לספורטאים? האם כל אחד זקוק לאימון גופני?
כל אדם זקוק לאימון גופני כזה או אחר!
כל אחד היה רוצה ללכת או לעלות במדרגות מבלי שיצטרך 20 דק' התאוששות להסדרת הנשימה, כל אדם צריך שתהיה לו היכולת להרים את ילדיו,לשכב לשחק איתם על הרצפה או סתם להיות פעיל למען בריאותו.
כאן המקום לציין כי גם ספורטאי עילית מבצעים אימונים פונקציונליים כדי לשכלל ולשפר את יכולות התנועה ולמנוע פציעות שנובעות מהעומסים הגדולים איתם הם נדרשים להתמודד.
לסיכום בהחלט ניתן לומר שגוף חטוב ויפה הוא לא בהכרח גוף שאין בו תקלות, יש הרבה מעבר לחתיכת הבשר הזו שקוראים לה שריר, יש עולם שלם של תכנון והיגיון ולכן אימון גופני איכותי הוא אימון בו אנו מאתגרים את המערכות והמרכיבים שבהם באמת יש לנו צורך להשתמש ביומיום.

אין תגובות - תהיה הראשון להגיב למאמר זה

הוסף הודעה

הודעה