• דיקור סיני

  דיקור סיני הינו השיטה הוותיקה והמצליחה
  ביותר ברפואה המשלימה

  המשך לקרוא
 • טווינא

  ה טווינא הינה פזיותרפיה סינית, אשר נותנת מענה לכל בעיה אורטופדית, דרך מצויינת להפטר מכאבים אוררטופדים.

  המשך לקרוא
 • צמחי מרפא סיניים

  צמחי מרפא סיניים הינם צמחים מן הטבע, כי אפשר לטפל בגוף בעזרת רכיבים טבעיים מהצומח

  המשך לקרוא
 • שיאצו

  שיאצו הינה שיטת טיפול מגע נפוצה בעולם אשר משלבת ריפוי עם הנאה.

  המשך לקרוא
 • חדר מלח

  חדר מלח הינו כלי טיפול הקיים כבר מאות שנים. את מכרות המלח אפשר למצוא במזרח אירופה בעומקים של עד 300 מטר מתחת לפני האדמה.

  המשך לקרוא

חדר מלח

חדר מלח הינו כלי טיפול אשר קיים כבר מאות שנים. את מכרות המלח אפשר למצוא במזרח אירופה בעומקים של עד 300 מטר מתחת לפני האדמה.

בזמן השהייה בחדר המלח, מופץ לאוויר נתרן כלורי בריכוז גבוהה בעל סגולות מרפא  בכל הקשור ביבוש ליחה בדרכי הנשימה, בסינוסים , באף  ובתעלות האוזניים.

ישיבה בחדר המלח נמשכת כשעה בתדירות של פעמיים בשבוע ומלווה בתרגילי נשימה למבוגרים ובשעת משחק ופעילות לקטנים.  ניתן לראות את השינויים וההטבה תוך זמן קצר מתחילת סידרת הטיפולים: שינה יותר רציפה, פחות נזלת, פחות שיעול, פחות ליחה , נשימה יותר אפקטיבית וכדומה.

חדר מלח מטפל במחלות כגון:

אסטמה: נקראת בעברית קצרת ומה שגורם לה זו היווצרות של דלקות בדרכי הנשימה, בסימפונות ובהצרתן. ברפואה הסינית אסטמה יכולה להגרם מחולשה של הריאות והכליות וכמובן בקשר בניהן.

אלרגיות של מערכת הנשימה: באה לידי ביטוי בנזלת שקופה, עיניים דומעות, רצף של התעטשויות, היווצרות של ליחה בדרכי הנשימה, ואף קוצר נשימתי. לרוב נובעת מחולשה של הריאות וביכולת שלהן ליצר WEI QI (הצ'י המגן) שיהיה מספיק חזק בכדי למנוע גורמים פתוגנים  מהחיצון פנימה אל תוך הגוף  (וירוסים, אבק, פיח של רכבים וכולה).

בדרך כלל התפרצויות האלרגיה מופיעות בזמני חילוף עונות . ניתן לטפל באלרגיות של מערכת הנשימה בצורה יעילה דרך טיפול משולב בחדר המלח.

נזלות: זו הפרשה נוזלית לחתית מהאף צבעה והמרקם שלה יכולים להעיד על מצב המחלה ועל אופיה. צבע שקוף: המחלה נמצאת בשכבה החיצונית, נזלת צהובה: מצב של מחלת חום, נזלת ירוקה: מצב חום ורעילות.

קיימות מגוון שיטות ברפואה הסינית המשולבת בתוך חדרי המלח לטיפול יסודי ושורשי בבעיה.

שיעולים: על פי הרפואה הסינית: שיעול הינו QI מורד של הריאות שנגרם כתוצאה מעודף חום אשר יכול  לקרות בגלל חסימה של חומרים בדרכי הנשימה (למשל ליחה) או כתוצאה מחולשה של ה QI המגן וחדירה של פתוגן חיצוני פנימה אל תוך הגוף.

סטרידור: זהו מצב שבו נוצרת היצרות במעברי הנשימה על ידי חסימה בצקתית  ונפיחות שגורמת להיצרות  ועקב כך לשיעול נבחני וטורדני מלווה בציפצופי נשימה. הסטרידור נפוץ בעיקר אצל ילדים מגיל ינקות עד גיל חמש שנים  ויכול לשבש אורח חיים לכל בני המשפחה.

דרך טיפול פשוט ב חדר מלח ניתן להתגבר על הבעיה ולהחזיר את החיים למסלולם התקין.

קוצר נשימה: הנשימה נעשית באופן ספונטני(אוטומטי), אם כי ניתנת לשליה במתכוון. כאשר קיימת הפרעה שבה נוצר קושי בהכנסה ובהוצאה של אוויר ניתן לראות נשימה כבדה ומאומצת, שפתיים מכווצות אור הפנים משנה גוון לכחול, זהו מצב של קוצר נשימה. בחדר המלח ניתן לעשות תרגילי שימה אשר יכולים להועיל במצב מסוג זה תוך כדי אימון הריאות וחיזוקו. ניקוי דרכי הנשימה שאם קיימת ליחה.

תתרנות- העדר חוש הריח. בשפה פשוטה המלח מסוגל לייבש את הבצקת הנוזלית מסביב לקולטני הריחות. ובכך לפתור את הבעיה באפן יעיל ושורשי.

עוד בעיות שניתן לטפל בהן ב חדר מלח: נוזלים בתעלת השמיעה, סינוסיטיס, ברונכיטיס, נזקי עישון (COPDׁׁ).